PŚ w Oberstdorfie: Kraft wygrywa loty! Kamil Stoch trzeci

04.02.2017 17:50

Stefan Kraft wygrał pierwszy w sezonie konkurs lotów narciarskich. Doskonale wypadł również Kamil Stoch, który zajął trzecie miejsce i utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Kraft fot. PAP/EPA

W pierwszej rundzie najlepiej zaprezentowali się Polacy. Aż pięciu podopiecznych Stefana Horngachera awansowało do finałowej serii, co stanowiło największą liczbę wśród wszystkich startujących ekip. Na półmetku zmagań na trzecim miejscu po pięknym locie na 222,5 m plasował się Kamil Stoch. Dwusetny metr w biało-czerwonej ekipie przekroczył także dziewiąty Piotr Żyła. Nowy rekord obiektu ustanowił Andreas Wellinger, szybując 234,5 metrów.

Ostatecznie finałowa trójka konkursu nie uległa zmianie. Stefan Kraft jako drugi zawodnik w historii wygrał dwa konkursy w sezonie w tej samej miejscowości. Drugie miejsce zajął reprezentant gospodarzy Wellinger, a trzecie nasz mistrz olimpijski Kamil Stoch.