Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

"Niemożliwy" Kubacki przerwał serię zwycięstw Kobayashiego

13.01.2019 21:19
sport

Nareszcie została przełamana dominacja Ryoyu Kobayashiego, a zrobił to "niemożliwy Polak” Dawid Kubacki - oceniły norweskie media po niedzielnym konkursie skoków narciarskich w Predazzo.

Dawid Kubacki fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Agencja NTB podkreśliła, że „tego dnia Kubacki był bezdyskusyjnie poza zasięgiem rywali i nic nie można było z nim robić, ponieważ skakał tak perfekcyjnie, równo, że pewnie wygrał, przerywając serię zwycięstw wielkiego faworyta Ryoyu Kobayashiego, co zaczynało się wydawać już niemożliwym”.

Najlepszy z Norwegów, Robert Johansson, który zakończył konkurs na czwartym miejscu za Kubackim, Stefanem Kraftem i Kamilem Stochem, powiedział NTB, że jest wyjątkowo zadowolony z tej pozycji, która była dla niego osobistym sukcesem. "W takim towarzystwie to przecież wielki prestiż" - dodał.

Wynik Kobayashiego nazwany został w norweskich mediach „pechową siódemką”, ponieważ wygrywając po raz siódmy przeszedłby do historii jako pierwszy skoczek z taką liczbą wygranych konkursów Pucharu Świata z rzędu.

„Niestety coś się zacięło w tej maszynie i tego dnia zajął dopiero siódme miejsce. Tym samym jego dominacja w tym sezonie została nareszcie przerwana” - skomentowała NTB.

Zdaniem kanału telewizji NRK Kobayashi mógł przejść do historii, „czego wszyscy byli pewni”, lecz zawiódł w najważniejszym momencie, a historyczny wynik odnotował Dawid Kubacki, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w PŚ.

„Kobayashi okazał się jednak człowiekiem, w co zaczynaliśmy już wątpić. Już wszyscy przyzwyczaili się, że na fantastycznego Japończyka nie ma sposobu. Jego nieprawdopodobną serię przerwał jednak polski 28-latek, wykonując dwa pewne i równe skoki, pieczętując z przytupem swoje pierwsze w karierze zwycięstwo” - skomentował dziennik „Troender Avisen”.

RadioZET.pl/PAP/AN

Oceń