Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Natalia Maliszewska przed MŚ w short tracku: "Wiem, że będę faworytką"

07.03.2019 19:25
sport

Rok temu było historyczne srebro, w tym Natalia Maliszewska ma ochotę na historyczny złoty medal mistrzostw świata w short tracku. Od piątku Polka, która w tym sezonie triumfowała w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na dystansie 500 m, będzie walczyła o krążki w Sofii.

Natalia Maliszewska faworytką do złota MŚ w Sofii fot. Rafal Oleksiewicz/REPORTER
Zagłosuj

Czy Natalia Maliszewska zdobędzie złoty medal MŚ w Sofii?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Natalia Maliszewska od roku pisze piękną historię polskiego short tracku i - podobnie jak niegdyś Adam Małysz czy Justyna Kowalczyk - na swoich barkach "dźwiga" całą dyscyplinę. Dzięki niej wieli kibiców zainteresowało się tym sportem, a media zaczęły rozpisywać się o młodej i bardzo szybkiej 23-latce z Białegostoku.

MŚ 2019 w short tracku: Natalia Maliszewska faworytką

W 2018 roku w Montrealu Maliszewska jako pierwsza Polka stanęła na podium mistrzostw świata, zajmując 2. miejsce na dystansie 500 m. Ten sezon należy już do niej - zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na jej koronnym dystansie sprawiło, że w Sofii Polka będzie główną kandydatką do złota. To jednak nie przeraża reprezentantki Polski.

- Chcę dobrze wykonać swoją robotę. Fajne jest to, że starty sprawiają mi tak wielką radość. Dla mnie to nagroda po treningach, które są naprawdę ciężkie. W Sofii chcę się bawić. A za każdym razem, kiedy dobrze się bawię, to nie myślę o tym, co muszę zrobić - przekonuje skromnie, a jednocześnie z dużą pewnością siebie Maliszewska.

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

- Nie chcę narzucać na siebie presji, wolę robić swoje i to, co lubię. Zdaję sobie sprawę, że w MŚ wystartuję w roli faworytki, ale mogę powiedzieć tylko to, że zrobię, co w mojej mocy. Chcę medalu, będę o niego walczyć. Jeśli wykonam wszystko najlepiej jak potrafię i pozwoli mi to znaleźć się na podium, będzie wspaniale. Ale trzeba pamiętać, że będę miała obok siebie znakomite rywalki, które myślą tak samo. Chciałabym jednak jeszcze raz utrzeć im nosa, bo jestem stworzona do walki - dodaje.

Mistrzostwa świata w short tracku odbędą się w Sofii w dniach 8-10 marca. Eliminacje biegu na 500 m odbędą się w piątek, natomiast finał zaplanowano na sobotę.

RadioZET.pl/PAP/KS

Oceń