Natalia Maliszewska jeszcze bez Pucharu Świata. Wszystko przez przepisy

10.02.2019 14:15
sport

Natalia Maliszewska jeszcze nie może być pewna zdobycia Pucharu Świata w short tracku. Wszystko przez dezinformację i chaos związany z przepisami. Okazuje się, że po to trofeum może jeszcze sięgnąć Holenderka Lara van Ruijven.

Natalia Maliszewska jeszcze bez Pucharu Świata. Wszystko przez przepisy fot. PAP

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Natalia Maliszewska zdobywając w sobotę srebro w Turynie miała zagwarantować sobie Puchar Świata. Ogólnopolskie media podały tę radosną wiadomość, ale po kilku godzinach okazało się, że Polka wciąż może zakończyć sezon na drugim miejscu.

– W tym roku jest niestandardowo, bo odbywa się tylko pięć z sześciu zawodów w cyklu. Większość grona trenerskiego – i nie tylko – była przekonana, że tylko jeden z najsłabszych wyników zostanie pominięty w generalnej klasyfikacji. ISU postanowiło jednak wyłączyć dwa wyniki – powiedziała Urszula Kamińska, trener biało-czerwonych.

Dodatkowo same rywalki były przekonane o zwycięstwie Polki, ponieważ po sobotnich zawodach składały jej gratulacje.

Natalia Maliszewska: Co musi się stać, żeby wygrała Puchar Świata?

Natalia Maliszewska będzie cieszyła się z Pucharu Świata wyłącznie pod warunkiem, jeśli van Ruijven nie wygra niedzielnego konkursu. Jak podaje portal onet.pl w razie zwycięstwa Holenderki, Polka musi być druga. Każda gorsza pozycja da wiktorię jej rywalce.

RadioZET.pl/onet.pl/MW

Oceń