Monika Skinder wicemistrzynią świata juniorek w biegach narciarskich w Lahti!

20.01.2019 15:22

Monika Skinder wywalczyła pierwszy od czasów Justyny Kowalczyk medal dla Polski podczas mistrzostw świata juniorek w biegach narciarskich! 17-latka sięgnęła po srebro w sprincie techniką klasyczną w Lahti. Wygrała Norweżka Kristine Stavaas Skistad.

Monika Skinder fot. Instagram/Monika Skinder

Skinder zajęła 6. miejsce w eliminacjach, drugie - mimo upadku (!) - w swojej serii ćwierćfinałowej i wygrała półfinał przed Skistad. W finale role się jednak odwróciły - górą była Norweżka, która wyprzedziła Polkę o 0.63 s. Brąz wywalczyła Finka Anna Korva.

Do najlepszej trzydziestki awansowały jeszcze trzy reprezentantki biało-czerwonych. Weronika Kaleta była 18., a Eliza Rucka i Izabela Marcisz uplasowały się pod koniec stawki. Dla dwóch ostatnich ważniejsze będą jednak biegi dystansowe.

17-letnia Polka 12 stycznia zdobyła swoje pierwsze punkty w Pucharze Świata. W sprincie techniką dowolną w Dreźnie zajęła 20. miejsce.

Kowalczyk gratuluje Skinder

To dopiero drugi medal dla Polski w mistrzostwach świata juniorek w biegach narciarskich. Ten pierwszy, także srebrny i też w sprincie, choć techniką dowolną, 16 lat temu w szwedzkim Sollefteå wywalczyła Justyna Kowalczyk.

"Dziewczynko, jesteś WIELKA!" - skwitowała Kowalczyk.