Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Media: Stefan Horngacher podjął już decyzję ws. swojej przyszłości

01.02.2019 12:45
sport

Jak informuje Dominik Formela ze skijumping.pl, Stefan Horngacher od przyszłego sezonu będzie trenerem reprezentacji Niemiec w skokach narciarskich. Austriak miał juz podjąć decyzję.

Stefan Horngacher zostanie trenerem reprezentacji Niemiec fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Zrobimy wszystko, co możemy, aby zatrzymać Stefan Horngachera - przekonuje prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner w rozmowie z WP Sportowymi Faktami. - Jesteśmy umówieni na rozmowy podczas mistrzostw świata w Seefeld - dodał. Te słowa padły raptem kilkadziesiąt godzin przed tym, jak Dominik Formela poinformował, że przyszłość Austriaka jest już jasna. Niestety, nie jest ona związana z kadrą biało-czerwonych.

Horngacher opuści reprezentację Polski?

"Jak ćwierkają dobrze poinformowane wróbelki w środowisku skoków - kwestia przyszłości trenera Horngachera jest już jasna. I nie jest ona kolorowa dla Polaków. Austriak od przyszłego sezonu ma zastąpić w Niemczech W. Schuster" - napisała na Twitterze dziennikarz skijumping.pl.

Werner Schuster zapowiedział, że nie przedłuży kontraktu z reprezentacją Niemiec. Celem naszych zachodnich sąsiadów stał się Stefan Horngacher, który ma opinię znakomitego fachowca i trenera, który potrafił wydobyć to, co najlepsze z reprezentantów Polski. Pod jego wodzą sukcesy osiągał nie tylko Kamil Stoch, ale także Maciej Kot, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, a cała drużyna zdobywała medale najważniejszych imprez w skokach narciarskich.

Cały czas są to jednak tylko spekulacje. Dopóki nie ma oficjalnych komunikatów, my będziemy mieli nadzieję, że Stefan Horngacher jednak poprowadzi reprezentację Polski przynajmniej do igrzysk olimpijskich w Tokio.

RadioZET.pl/skijumping.pl/Twitter/Sportowe Fakty/KS

Oceń