Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Maciej Kot nie jedzie do Seefeld na MŚ. Skoczek skomentował swoją sytuację

18.02.2019 10:19
sport

Maciej Kot nie pomoże kolegom w obronie złotego medalu mistrzostw świata. 27-letni skoczek nie doszedł do odpowiedniej formy, by pojechać z drużyną do Seefeld. "Czasami trzeba przełknąc gorycz porażki" - napisał na Twitterze.

Maciej Kot poza składem na MŚ w Seefeld fot. Jan GRACZYNSKI/East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Maciej Kot miał bardzo udany sezon 2016/2017. Wygrał próbę przedolimpijską w Pjongczangu, a na najwyższym stopniu podium stanął również w Sapporo. Był bardzo mocnym punktem drużyny, która w Lahti po raz pierwszy w historii sięgnęła po złoty medal mistrzostw świata. Niestety w tym sezonie kompletnie się pogubił i straci koleją wielką imprezę - MŚ w Seefeld.

MŚ w skokach narciarskich 2019 - TERMINARZ. Kiedy konkursy?

MŚ w skokach: Maciej Kot poza składem

27-latek tylko w sześciu konkursach zdobywał punkty PŚ, ale zawsze były to miejsca w trzeciej dziesiątce. Czterokrotnie nie przebrnął kwalifikacji, nie znalazł się też w kadrze na loty w Oberstdorfie, by spokojnie potrenować. Niestety dodatkowe skoki próbne nie przyniosły poprawy rezultatów. W efekcie Stefan Horngacher wspólnie z zawodnikiem podjęli decyzję o odstawieniu go od składu na MŚ.

"Ciężko pogodzić się z porażką. Czasami jednak trzeba przełknąć tę gorycz i przyznać się do błedu, podjąć kolejne wyzwania i walczyć do końca. Stąd nasza wspólna decyzja o powrocie do domu i starcie w COC. Co mnie nie zabije to mnie wzmocni. Do zobaczenia wkrótce" - napisał Maciej Kot w mediach społecznościowych.

Maciej Kot w Pucharze Kontynentalnym

W czasie, kiedy Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Stefan Hula i Jakub Wolny będą walczyli o medale mistrzostw świata, Maciej Kot będzie rywalizował w Pucharze Kontynentalnym w niemieckim Brotterode (23-24 lutego) oraz norweskiej Renie (2-3 marca).

RadioZET.pl/KS

Oceń