MŚ w skokach narciarskich 2019: Konkurs drużynowy NA ŻYWO

11.02.2019 08:00

Mistrzostwa świata w skokach narciarskich na żywo: Przed nami konkurs drużynowy MŚ w Seefeld 2019, gdzie Polacy będą bronić tytułu mistrzów świata. Relacja i wyniki na żywo na sport.radiozet.pl. Początek konkursu drużynowego 24 lutego.

MŚ w Seefeld fot. RadioZET.pl

MŚ w skokach narciarskich 2019 w Seefeld to kluczowy punkt tego sezonu Pucharu Świata. Polscy skoczkowie podchodzą do zawodów w roli faworytów i obrońców tytułu. Dwa lata temu w Lahti biało-czerwoni wystąpili w składzie: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Maciej Kot. Wygrali z przewagą ponad 25 punktów nad drugimi Norwegami. Brązowe medale zdobyli Austriacy.

Zagłosuj

Czy polscy skoczkowie zdobędą medal w konkursie drużynowym?

Konkurs drużynowy MŚ w Seefeld na żywo

Trzej pierwsi są pewniakami do znalezienia się w czwórce na tegoroczne mistrzostwa w Seefeld. O czwarte miejsce Kot powalczy ze Stefanem Hulą, Jakubem Wolnym i Pawłem Wąskiem.

Indywidualnie mistrzostwa świata w skokach zdominował dwa lata temu Stefan Kraft, który wygrał oba konkursy. Polscy kibice cieszyli się za to z medalu Piotra Żyły, który zajął trzecie miejsce w konkursie na dużej skoczni.

MŚ w Seefeld staną pod znakiem rywalizacji Polaków z mocnymi Austriakami, Norwegami i Niemcami. W grę o medale mogą się włączyć też Japończycy, których liderem jest niesamowity Ryoyu Kobayashi.

MŚ w skokach narciarskich Seefeld 2019 na żywo

Relacja na żywo MŚ w Seefeld w skokach narciarskich na sport.radiozet.pl. Zawody odbędą się 24 lutego.