MŚ w lotach: Konkursy zagrożone. Fatalne prognozy pogody

17.01.2018 13:35
sport

Zaplanowane na 18-21 stycznia mistrzostwa świata w lotach narciarskich w Oberstdorfie mogą zostać storpedowane przez pogodę. Prognozy na najbliższe dni są fatalne.

Peter Prevc fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta
Zagłosuj

Czy polski skoczek stanie na podium MŚ w lotach?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Rywalizacja na "mamucie" w Oberstdorfie ma się rozpocząć czwartkowymi kwalifikacjami. W piątek i w sobotę odbędą się serie konkursowe, natomiast na niedzielę zaplanowano zmagania drużynowe. Niestety każdego dnia wpływ na sprawiedliwe rozegranie zawodów może mieć pogoda.

W trakcie MŚ przez Niemcy będzie przechodził front, który przyniesie ze sobą opady deszczu, śniegu i deszczu ze śniegiem oraz silny wiatr. Porywy mogą dochodzić do 8 m/s, a z kolei nie powinny być słabsze niż 1,6 m/s. Najgorzej ma być w czwartek, a zatem trzeba przygotować się na loteryjne kwalifikacje i być może kilka niespodzianek.

Tytułu mistrza świata będzie bronił Słoweniec Peter Prevc. Przed dwoma laty na podium w Bad Mitterndorf stanęli także kontuzjowany obecnie Kenneth Gangnes oraz Stefan Kraft. W tym roku faworytami będą Norwegowie - zwycięzca z Kulm Andreas Stjernen, a także Anders Fannemel i Johann Andre Forfang.

RadioZET.pl/skijumping.pl/accuweather/KS

Oceń