MŚ w Seefeld: Znamy skład na miksta. Mistrzowie będą wspierać panie

01.03.2019 18:27

Mistrz i wicemistrza świata, Dawid Kubacki oraz Kamil Stoch, wystąpią w konkursie mieszanym mistrzostw świata w Seefeld. Skład reprezentacji Polski uzupełnią jedyne skoczkinie w kadrze, Kamila Karpiel i Kinga Rajda. Początek zmagań w sobotę 2 marca o godz. 16.

Kubacki i Stoch wystąpią w mikście na MŚ w Seefeld fot. PAP/EPA

Reprezentacja Polski po raz pierwszy wystąpi w mikście. Wcześniej nie było takie możliwości ze względu na brak powołań dla pań - dopiero w tym sezonie Karpiel i Rajda osiągnęły taki poziom, by zadebiutować na mistrzostwach świata.

MŚ w Seefeld: Skład Polski na miksta

17-letnia Kamila Karpiel zajęła 2. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego, a w mistrzostwach świata wskoczyło do serii finałowej i uplasowała się na dobrej 23. pozycji. Jeszcze lepiej było w piątkowym treningu przed konkursem mieszanym, gdy Polka była 8. Kinga Rajda została sklasyfikowana na 34. miejscu.

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

Stefan Horngacher zdecydował, by w mikście wystąpili dwaj najlepsi zawodnicy na skoczni normalnej - Dawid Kubacki oraz Kamil Stoch. Faworytami w tej rywalizacji będą Niemcy i Austriacy, a o wysokie lokaty powinni walczyć Słoweńcy, Norwegowie i Japończycy.