Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

MŚ w Seefeld: Kiedy skoki na normalnym obiekcie?

25.02.2019 12:12
sport

Konkurs indywidualny na skoczni normalnej na mistrzostwach świata w Seefeld NA ŻYWO. Sprawdź, kiedy o kolejne medale MŚ w Seefeld powalczą Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki oraz Jakub Wolny lub Stefan Hula.

Kamil Stoch z szansą na medal MŚ w Seefeld na skoczni normalnej fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

MŚ w Seefeld na razie nie układają się dla polskich skoczków pomyślnie. Na dużym obiekcie najlepszy z biało-czerwonych był Kamil Stoch, który uplasował się na 5. pozycji. W konkursie drużynowym Polacy bronili tytułu z Lahti, ale ta sztuka im się nie powiodła. Co więcej, podopieczni Stefana Horngachera w ogóle nie stanęli na podium - zajęli 4. pozycję.

Konkurs na skoczni normalnej w Seefeld

Konkurs na skoczni normalnej w Seefeld będzie ostatnią szansą na indywidualny medal tegorocznych mistrzostw świata. Forma naszych zawodników odbiega od optymalnej, ale wciąć stać ich na wygrywanie. Problemem może okazać się nieznany obiekt, na którym do tej pory mieli okazję trenować tylko gospodarze.

Tytułu z Lahti broni Stefan Kraft, a na podium stawali wówczas także Niemcy - Andreas Wellinger i Markus Eisenbichler. Ten ostatni może zostać największym wygranym MŚ w Seefeld - na swoim koncie ma już złoto z dużego obiektu oraz z konkursu drużynowego.

Innymi kandydatami do medali będą Niemiec Karl Geiger, Japończyk Ryoyu Kobayashi czy Norweg Johann Andre Forfang. Pytanie, jak zaprezentuje się Szwajcar Killian Peier, który doskonale czuł się na skoczni w Innsbrucku i wywalczył brązowy medal.

Kiedy konkurs na skoczni normalnej w Seefeld?

Konkurs indywidualny mężczyzn na skoczni normalnej w Seefeld odbędzie się 1 marca o godz. 16.

MŚ w Seefeld - konkurs na skoczni normalnej NA ŻYWO: Relacja i wyniki online

RadioZET.pl/KS

Oceń