Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

MŚ w Seefeld: Jakub Wolny rozpoczął mistrzostwa od choroby

19.02.2019 18:22
sport

Jakub Wolny, który w piątek najprawdopodobniej oficjalnie zadebiutuje na mistrzostwach świata seniorów, po przyjeździe do Seefeld od razu trafił do izolatki. To efekt choroby oraz zapobiegliwości sztabu szkoleniowego.

Jakub Wolny chory fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jakub Wolny jest w tym sezonie skoczkiem numer cztery w polskiej kadrze. Ze składu, który Stefan Horngacher zabrał na MŚ, wyżej plasują się Kamil Stoch, Piotr Żyła i Dawid Kubacki, a niżej Stefan Hula. Temu ostatniemu trudno będzie o występ w Seefeld, bo w kwalifikacjach każdy z trenerów będzie mógł wystawić tylko czterech zawodników.

MŚ w skokach: Wolny w izolatce

Były mistrz świata juniorów będzie miał okazję do debiutu w imprezie tej rangi, ale na razie musi walczyć z przeziębieniem. Po przyjeździe do Austrii Wolny trafił do izolatki, aby nie narażać kolegów z kadry na ryzyko zachorowania.

MŚ w skokach narciarskich 2019 - TERMINARZ. Kiedy konkursy?

- W związku z problemami zdrowotnymi Kuby zdecydowaliśmy, że nie weźmie udziału we wtorkowym treningu. Teraz potrzebny jest mu spokój, żeby jak najszybciej doszedł do siebie. Wierzymy, że w środę będzie już znacznie lepiej i będzie mógł wziąć udział w środowym treningu na Bergisel - poinformował Stefan Horngacher w rozmowie z Onet Sport.

Kwalifikacje do konkursu indywidualnego na dużej skoczni w Innsbrucku odbędą się w piątek o godz. 14:30.

RadioZET.pl/Onet/KS

Oceń