Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Łukasz Kruczek wróci do Polski? Jest kandydatem na trenera kadry kobiet

14.03.2019 16:21
sport

Po trzech latach pracy w reprezentacji Włoch Łukasz Kruczek może wrócić do Polski. 43-latek jest kandydatem do zastąpienia Marcina Bachledy w roli trenera kadry kobiet w skokach narciarskich. Ostateczna decyzja ma zapaść w kwietniu.

Łukasz Kruczek może zostać trenerem reprezentacji Polski kobiet fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews
Zagłosuj

Czy Łukasz Kruczek byłby dobrym trenerem dla reprezentacji Polski kobiet?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Łukasz Kruczek od 2016 roku prowadzi męską drużynę narodową Włoch, z którą nie odnosił jednak znaczących sukcesów. Największym jego osiągnięciem było poprowadzenie Alexa Insama do wicemistrzostwa świata juniorów w 2017 roku. Misja Polaka w Italii dobiega końca, a jego doświadczenie w pracy szkoleniowej może zaowocować w kadrze pań.

- Po posiedzeniu Zarządu PZN mogę poinformować, że oficjalnie rozważamy zatrudnienie Łukasza Kruczka jako trenera główny kadry kobiet w skokach narciarskich. Nie możemy jeszcze poinformować o ostatecznym rozwiązaniu, bo takie nastąpi na kwietniowym Zarządzie PZN - powiedział sekretarz generalny PZN Jan Winkiel na łamach Onet Sport.

Kruczek trenerem reprezentacji Polski kobiet?

W trakcie mistrzostw świata w Seefeld dyrektorem kadry Adam Małysz przyznał, że dotychczasowy trener Marcin Bachleda może pochwalić się pewnymi osiągnięciami, ale potrzebny jest nowy impuls, który sprawi, że Kamila Karpiel, Kinga Rajda i ich koleżanki będą regularnie punktować w zawodach Pucharu Świata. Na razie ta pierwsza może pochwalić się 2. miejscem w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego.

W MŚ w Seefeld Karpiel zajęła 23. miejsce w rywalizacji indywidualnej, a wraz z Rajdą, Kamilem Stochem i Dawidem Kubacki uplasowała się na 6. miejscu w mikście. Po pierwszej serii biało-czerwoni zajmowali sensacyjne 3. miejsce.

RadioZET.pl/Onet Sport/KS

Oceń