Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Pech nie opuszcza Lindsey Vonn. Kolejna kontuzja kolana alpejki

21.11.2018 08:44
sport

Trzykrotna medalistka olimpijska w narciarstwie alpejskim Amerykanka Lindsey Vonn doznała kontuzji kolana na treningu i nie wystąpi w najbliższych zawodach Pucharu Świata w kanadyjskim Lake Louise. Jak poinformowała, uraz nie wymaga operacji.

Lindsey Vonn fot. AP/EAST NEWS

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Podczas treningu super giganta uszkodziłam kolano. Dobra wiadomość: uraz nie wymaga operacji. Zła: nie będę mogła wystąpić w Lake Louis, który zawsze był moją ulubioną częścią Pucharu Świata" - napisała Amerykanka.

W Lake Louise w dniach 30 listopada - 2 grudnia odbędą się dwa zjazdy i supergigant. Vonn nie poinformowała, jak poważna jest kontuzja i kiedy będzie mogła wrócić do rywalizacji.

Lindsey Vonn goni rekord i kończy karierę

34-letnia Vonn po tym sezonie planuje zakończyć karierę. Chce jednak wcześniej pobić rekord Szweda Ingemara Stenmarka, który 86 razy wygrywał pucharowe zawody. Amerykance brakuje do celu pięciu zwycięstw. Na ten sezon zaplanowano osiem supergigantów i dziewięć zjazdów, czyli łącznie 17 zawodów szybkościowych, w których Vonn się specjalizuje.

Amerykanka pięciokrotnie wygrywała cykl PŚ. W ostatnich latach prześladują ją jednak kontuzje, z powodu których opuściła m.in. igrzyska w Soczi w 2014 roku.

RadioZET.pl/PAP/KS

Oceń