Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Letnie Grand Prix: Stoch stracił prowadzenie w klasyfikacji generalnej

25.08.2018 14:44
sport

Rosjanin Jewgienij Klimow wykorzystał absencję Kamila Stocha i zajmując drugie miejsce w konkursie w Hakubie awansował na pozycję lidera cyklu Letniej Grand Prix w skokach narciarskich.

Kamil Stoch stracił pozycję lidera LGP fot. Lukasz Kalinowski/East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Kadra A biało-czerwonych nie startowała ani przed tygodniem w Courchevel, ani nie wybrała się do Japonii. Z Polaków w Hakubie skakali tylko Krzysztof Biegun i Andrzej Stękała, ale pierwszy z nich nie przebrnął pierwszej serii, a drugi uplasował się na 28. miejscu. To i tak lepiej niż podczas piątkowego konkursu, gdy obaj nie punktowali.

LGP w Hakubie: Drugie zwycięstwo Kobayashiego

W sobotę podium wyglądało niemal identycznie, jak 24 godziny wcześniej. Wygrał reprezentant gospodarzy Ryoyu Kobayashi przed Rosjaninem Jewgienijem Klimowem. Trzeci był tym razem Austriak Daniel Huber.

LGP: Stoch nie jest już liderem

Kamil Stoch, który przed absencją w Courchevel i Hakubie miał na swoim koncie trzy zwycięstwa i komplet 300 punktów w klasyfikacji generalnej, stracił prowadzenie w cyklu na rzecz Klimowa.

Rosjanin bardzo dobrze spisał się pod nieobecność Polaka. We Francji wygrał, a w Hakubie dwa razy był drugi. To zapewniło mu pozycję lidera Letniej Grand Prix.

Kolejne konkursy odbędą się w Czajkowskim. Na 8 września zaplanowano konkurs drużynowy, a na 9 września indywidualny.

RadioZET.pl/KS

Oceń