Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Agnieszka Więdłocha , Maciej Stuhr
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Francuski skoczek narciarski ma raka kości. Wkrótce przejdzie operację

13.04.2017 15:21
xxx sport

Francuski skoczek narciarski Lamy Chappuis przekazał za pośrednictwem Facebooka, że lekarze zdiagnozowali u niego raka kości. W najbliższym czasie 24-latek przejdzie operację przeszczepu.

Lamy Chappuis fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Chappuis od pewnego czasu skarżył się na narastające bóle w dolnym odcinku kręgosłupa. Badania nie pozostawiły wątpliwości - to nowotwór.

- Witam wszystkich. Moje treningi szły dobrze i byłem gotowy do konkurowania w sezonie. Niestety pod koniec grudnia poczułem silny ból w plecach i postanowiłem skontaktować się z lekarzem. Przeprowadziłem badania w Grenoble, następnie w Lyonie. Na początku wiedziałem, że to torbiel. Przeprowadzono analizę wycinka. Ostateczna diagnoza to rak kości, który wymaga szybkiego działania. Muszę przejść przeszczep kości. Chirurg jest pewny swoich działań i chce przeprowadzić operację na początku maja. Niedługo więcej informacji - napisał na Facebooku.

Lamy Chappuis jest aktualnym mistrzem Francji. W przeszłości zdobywał punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Najwyżej sklasyfikowany był na 11. miejscu w Sapporo. Startował na igrzyskach w Soczi.

RadioZET.pl/Polsat Sport/KS

Oceń