Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Francuski skoczek narciarski ma raka kości. Wkrótce przejdzie operację

13.04.2017 15:21
sport

Francuski skoczek narciarski Lamy Chappuis przekazał za pośrednictwem Facebooka, że lekarze zdiagnozowali u niego raka kości. W najbliższym czasie 24-latek przejdzie operację przeszczepu.

Lamy Chappuis fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Chappuis od pewnego czasu skarżył się na narastające bóle w dolnym odcinku kręgosłupa. Badania nie pozostawiły wątpliwości - to nowotwór.

- Witam wszystkich. Moje treningi szły dobrze i byłem gotowy do konkurowania w sezonie. Niestety pod koniec grudnia poczułem silny ból w plecach i postanowiłem skontaktować się z lekarzem. Przeprowadziłem badania w Grenoble, następnie w Lyonie. Na początku wiedziałem, że to torbiel. Przeprowadzono analizę wycinka. Ostateczna diagnoza to rak kości, który wymaga szybkiego działania. Muszę przejść przeszczep kości. Chirurg jest pewny swoich działań i chce przeprowadzić operację na początku maja. Niedługo więcej informacji - napisał na Facebooku.

Lamy Chappuis jest aktualnym mistrzem Francji. W przeszłości zdobywał punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Najwyżej sklasyfikowany był na 11. miejscu w Sapporo. Startował na igrzyskach w Soczi.

RadioZET.pl/Polsat Sport/KS

Oceń