Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Debiutant w polskiej kadrze na LGP w Czajkowskim

04.09.2017 16:50
sport

W dwóch konkursach Letniej Grand Prix w skokach narciarskich, które odbędą się w najbliższą sobotę i niedzielę w Czajkowskim w Rosji, Polskę reprezentować będzie pięciu zawodników, wśród nich tylko jeden z kadry A - Krzysztof Miętus - poinformował PZN.

Debiutant w polskiej kadrze na LGP w Czajkowskim fot. screen/YouTube

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Obok niego w Czajkowskim - jak zdecydował sztab szkoleniowy kadry - wystąpią: Krzysztof Biegun, Andrzej Stękała, Paweł Wąsek i Bartosz Czyż. Ten ostatni zadebiutuje w zawodach tego cyklu.

W Rosji biało-czerwonych poprowadzą trenerzy Maciej Maciusiak i Wojciech Topór.

Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu letniego trener Stefan Horngacher nie planował startu kadry A w tych zawodach. W tym czasie najlepsi polscy skoczkowie realizują program przygotowań do sezonu zimowego, a kadra B będzie startować w konkursach letniego Pucharu Kontynentalnego w Stams.

Konkursy w Czajkowskim odbędą się w sobotę (godz. 14) i niedzielę (godz. 13).

Po pięciu konkursach liderem LGP jest Dawid Kubacki z dorobkiem 300 punktów, drugi jest Maciej Kot - 210, a trzeci Japończyk Junshiro Kobayashi - 208.

Do rozegrania zostały jeszcze cztery konkursy - dwa w Czajkowskim, 1 października w austriackim Hinzenbach i 3 października w niemieckim Klingenthal.

RadioZET.pl/PAP/DG

Oceń