LGP w Hakubie: Biało-czerwoni nie schodzą z podium. Świetny występ Murańki

26.08.2017 13:18

Klemens Murańka zajął trzecie miejsce w konkursie Letniej Grand Prix w skokach narciarskich w japońskiej Hakubie. Wygrał reprezentant gospodarzy Junshiro Kobayashi, a drugi był Norweg Kenneth Gangnes.

LGP w Hakubie: Biało-czerwoni nie schodzą z podium. Świetny występ Murańki fot. East News

Murańka uzyskał 122,5 i 127,5 m i stracił do triumfatora dokładnie 10 punktów. 16. miejsce zajął Jan Ziobro (118,0 i 122,0 m), 28. był Aleksander Zniszczoł (119,5 i 117,5), a ostatnią pozycję w serii finałowej zajął Krzysztof Miętus (118,5 i 120,0).

W Japonii nie wystartował m.in. zwycięzca pierwszych trzech konkursów cyklu Dawid Kubacki, zabrakło także wicelidera klasyfikacji generalnej Macieja Kota. Czołowi zawodnicy polskiej ekipy otrzymali wolne i wypoczywają.