Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kota nie ma, myszy harcują! Kubacki traci fotel lidera LGP w skokach

10.09.2017 17:09
sport

Słoweniec Anze Lanisek wygrał zakończony po pierwszej serii niedzielny konkurs Letniej Grand Prix w skokach narciarskich w Czajkowskim w Rosji. Triumfował także w sobotę i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Najlepszy z Polaków Paweł Wąsek zajął 27. miejsce.

Kota nie ma, myszy harcują! Kubacki traci fotel lidera LGP w skokach fot. Marek Dybas/REPORTER

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Plany organizatorom pokrzyżował silny wiatr. Zawodnicy długo czekali na belce startowej na możliwość oddania skoku, ostatni na liście Japończyk Junshiro Kobayashi nawet kilkanaście minut. W tej sytuacji rozegranie drugiej serii nie miało sensu i zwycięzcą został Lanisek, który odległością 109,5 m ustanowił rekord obiektu. Drugi był Kobayashi (105 m), a trzeci Rosjanin Jewgienij Klimow (103 m).

Polacy wypadli równie słabo, jak dzień wcześniej. Najlepszy z nich Wąsek osiągnął 97 m. Na 38. pozycji został sklasyfikowany Krzysztof Miętus (93,5 m), na 43. Andrzej Stękała (91,5 m), a na 52. Krzysztof Biegun (85,5 m). Za nieprawidłowy kombinezon zdyskwalifikowano Bartosza Czyża.

Prowadzenie w punktacji cyklu stracił nieobecny w Czajkowskim Dawid Kubacki. Wyprzedzili go Lanisek i Kobayashi. W LGP pozostały jeszcze dwa konkursy - 1 października w austriackim Hinzenbach i 3 października w niemieckim Klingenthal.

RadioZET.pl/PAP/DG

Oceń