Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Tajner wskazał kandydatów do zastąpienia Horngachera

05.03.2019 12:12
sport

Prezes Polskiego Związki Narciarskiego Apoloniusz Tajner nie widzi większych nadziei na pozostanie Stefana Horngachera. - Wszystko wskazuje na to, że Austriak zakończy niebawem współpracę z kadrą polskich skoczków - mówił na antenie Radia Dla Ciebie. Wskazał też jego potencjalnych następców.

Tajner nie wierzy w pozostanie Horngachera fot. PAWEL RELIKOWSKI / POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W sobotę Adam Małysz poinformował, że Stefan Horngacher otrzymał oficjalną ofertę poprowadzenia reprezentacji Niemiec. Szkoleniowiec poprosił jednak o czas do namysłu i swoją decyzję ma ogłosić przed ostatnim weekendem Pucharu Świata w Planicy (22-24 marca). Apoloniusz Tajner w rozmowie z RDC nie pozostawia jednak większych złudzeń na przedłużenie umowy z Austriakiem.

- Istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, iż negocjacje z Niemieckim Związkiem Narciarskim nie zakończą się porozumieniem. Być może w tej chwili jest na etapie analizy kontraktu. Bardziej prawdopodobne jest jednak, iż Stefan Horngacher odejdzie. Wszystko ku temu zmierza - przyznał prezes PZN.

Kto zastąpi Stefana Horngachera?

Tajner wymienił kilka nazwisk trenerów, którzy mogliby przejąć kadrę biało-czerwonych. Wśród nich jest między innymi... aktualny szkoleniowiec Niemców, Werner Schuster.

- Jest kilka rozwiązań, które mogłyby być równorzędne, do tego, co oferował nam Horngacher. Werner Schuster, Alexander Stoeckl czy Ronny Hornschuh. Nawet pojawiło się nazwisko Andreasa Bauera, trenera niemieckiej kadry kobiet - powiedział.

RadioZET.pl/RDC/KS/AN

Oceń