Kamil Nosel, Marcin Łukasik
Hubert Radzikowski

Sensacyjna decyzja polskiego skoczka. W wieku 24 lat zakończył karierę!

11.10.2018 14:30

Krzysztof Biegun podjął decyzję o zakończeniu kariery skoczka narciarskiego. Niespełna pięć lat temu wygrał zawody Pucharu Świata.

Krzysztof Biegun fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebook

Pod koniec sierpnia Krzysztof Biegun wziął udział w konkursie Letniego Grand Prix w Hakubie. Jednak tam poszło mu kiepsko, bo zajął odległe 33. miejsce. W połowie września Bieguna zabrakło w kadrze na Puchar Kontynentalny w Zakopanem. Teraz wiemy dlaczego.

- Można powiedzieć, że start Krzysztofa Bieguna podczas Letniego Grand Prix w Hakubie, był ostatnim w profesjonalnej karierze. Po prostu po tych zawodach podjął decyzję o zakończeniu przygody ze sportem – powiedział portalowi Sportsinwinter.pl, Maciej Maciusiak.

Aktualnie nie wiadomo, co było powodem takiej decyzji. Aczkolwiek ostatnie lata były dla 24-latka bardzo trudne. Przyszedł też taki moment, gdzie był zmuszony łączyć karierę sportową z pracą zawodową.

O Krzysztofie Biegunie zrobiło się głośno w 2013 roku. Na inaugurację Pucharu Świata wygrał zawody w Klingenthal, co rozbudziło nadzieję polskich kibiców. Jednak później było już tylko gorzej, a sam zawodnik nie potrafił sprostać oczekiwaniom. W kolejnych sezonach nie pokazywał dobrej formy i szybko wypadł z kadry.