Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kamil Stoch miał problemy po powrocie z Azji: "Prawie nie spałem"

24.02.2017 11:00
sport

Długa podróż, zmiana strefy czasowej i cztery konkursy na azjatyckich skoczniach dały się we znaki polskim zawodnikom. Mocno odczuł to m.in. Kamil Stoch, który po powrocie do kraju miał problemy z ponowną aklimatyzacją.

Kamil Stoch fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Spędziliśmy w Azji trochę czasu i kiedy tam byliśmy, nie miałem problemów ze snem. Po powrocie do domu spałem jednak dwie, trzy godziny, budziłem się i znowu zasypiałem na kilka godzin. Po kilku niezbyt dobrze przespanych nocach teraz zasypiam już normalnie. Jestem wypoczęty i gotowy do działania - ocenił po czwartkowych, udanych dla reprezentacji Polski treningach.

Stoch był bardzo zadowolony ze swoich prób (zajął 9., 2. i 6. miejsce), ale jeszcze bardziej ze zmiennych warunków, jakie zawodnicy zastali na obiekcie w Lahti. - Pierwsza seria odbywała się przy mocno padającym śniegu, druga przy wietrze lekko z przodu, a trzecia przy delikatnym wietrze z tyłu. Wszystko można było wybadać - przyznał.

W kwalifikacjach (piątek, godz. 13:30) do sobotniego konkursu na skoczni normalnej wystartują Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot i Dawid Kubacki. Poza kadrą znaleźli się Jan Ziobro i Stefan Hula.

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/KS

Oceń