Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kamil Stoch chciał rzucić skoki! Zaskakujące wyznanie polskiego mistrza

13.04.2018 11:19
sport

W rozmowie z Jackiem Kurowskim w programie "Oko w oko" Kamil Stoch zdradził, że kilka lat temu myślał o przerwaniu kariery skoczka narciarskiego. - Zastanawiałem się, czy nie lepiej to rzucić i zająć się czymś innym - wyznał trzykrotny mistrz olimpijski.

Kamil Stoch odbiera Kryształową Kulę fot. AP/EAstNews

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Stoch słynie z ogromnego opanowania, umiejętności "wyłączenia się" oraz koncentracji na poszczególnym zadaniu, w tym przypadku na oddaniu perfekcyjnego skoku. Wszystko to przyszło jednak wraz z doświadczeniem, gdyż wcześniej - jak sam wspomina - było różnie. 30-latek myślał nawet o rezygnacji z uprawiania tego sportu!

- Bywały okresy w moim życiu, kiedy byłem porywczy, kompletnie w siebie nie wierzyłem. Byłem totalnie niecierpliwy i chciałem od razu wszystko osiągnąć. Nastawiałem się na coś konkretnego i jeśli tego nie osiągnąłem, to miałem dołki. Wydawało mi się, że jestem nic nie wart. Zastanawiałem się, czy nie lepiej to rzucić i zająć się czymś innym - wyznał Kamil Stoch w rozmowie z Jackiem Kurowskim z TVP Sport.

Kamil Stoch - wzloty i upadki

Chwilę zwątpienia przyszły przede wszystkim w sezonie 2015/2016. Stoch był już wtedy dwukrotnym mistrzem olimpijskim, miał też na koncie Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, ale wtedy notował regres formy. Na koniec sezonu był dopiero 22., po raz pierwszy od pięciu lat nie zmieścił się w czołowej dziesiątce klasyfikacji łącznej.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

30-latek powrócił na właściwe tory wraz z przyjściem Stefana Horngachera. W pierwszym roku współpracy z Austriakiem Stoch do końca bił się o Kryształową Kulę, a w minionym sezonie był już bezkonkurencyjny.

Kamil Stoch - kolekcjoner sukcesów

Dziś Kamil Stoch jest jednym z najlepszych skoczków narciarskich w historii. W swojej kolekcji ma trzy złote medale olimpijskie, dwie Kryształowe Kule, a także dwa tytuły mistrza świata (indywidualnie i drużynowo). Wygrywał również wszystkie najważniejsze cykle - Raw Air, Planica 7, Willingen 5 oraz Turniej Czterech Skoczni. W niemiecko-austriackich zawodach triumfował dwukrotnie, a w minionym sezonie sięgnął po szlema - jako drugi zawodnik w historii, po Svenie Hannawaldzie, zwyciężył na wszystkich skoczniach.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Podhale powitało Kamila Stocha [ZDJĘCIA]

Pytanie o Stocha w "Milionerach". Gracz wykorzystał na nim dwa koła ratunkowe

RadioZET.pl/TVP Sport/KS

Oceń