Justyna Kowalczyk mistrzynią Polski! Po raz 26. w karierze

23.03.2018 12:44

Justyna Kowalczyk została mistrzynią Polski w biegu na 15 kilometrów stylem klasycznym. To jej 26. złoty medal mistrzostw kraju w karierze.

Justyna Kowalczyk fot. PAP/EPA

Justyna Kowalczyk mistrzynią Polski

Kowalczyk w piątkowym biegu nie dała rywalkom najmniejszych szans. Drugie miejsce zajęła Sylwia Jaśkowiec, do Kowalczyk straciła jednak ponad dwie minuty. Brązowy medal wywalczyła Urszula Łętocha.

Justyna Kowalczyk to dwukrotna mistrzyni olimpijska - 30 i 10 km stylem klasycznym. Łącznie zdobyła w karierze pięć krążków olimpijskich. Do tego może pochwalić się ośmioma medalami mistrzostw świata i czterema Kryształowymi Kulami za zwycięstwo w Pucharze Świata.

Justyna Kowalczyk zakończy karierę?

Jeszcze przed rozpoczęciem mistrzostw Polski pojawiły się informacje, że po nich Kowalczyk może ogłosić zakończenie kariery. Póki co żadne deklaracje jednak nie padły.