Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Agnieszka Więdłocha , Maciej Stuhr
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Trzykrotnemu mistrzowi olimpijskiemu grozi więzienie

10.02.2019 11:35
xxx sport

Johannes Hoesflot Klaebo otrzymał przed sobotnim startem przykrą wiadomość. Norwegowi i trzykrotnemu mistrzowi olimpijskiemu grozi kara bezwarunkowego więzienia za spowodowany w grudniu wypadek samochodowy.

Johannes Hoesflot Klaebo fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Johannes Hoesflot Klaebo 12 grudnia w Trondheim jechał zbyt szybko swoim nowym terenowym samochodem i uderzył w inny, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. W efekcie tej silnej kolizji pierwszy pojazd najechał na przechodzącą po pasach 12-letnią dziewczynkę.

Zdaniem policji, która skierowała sprawę do sądu, biegacz tak poważnie złamał przepisy drogowe, że powinien zostać ukarany bezwarunkowym więzieniem.

- Po dokładnym zbadaniu wypadku i przesłuchaniu świadków doszliśmy do wniosku, że mandat ani grzywna nie wystarcza za tak poważne złamanie przepisów dotyczących uwagi podczas udziału w ruchu drogowym. Konsekwencje, zwłaszcza z powodu nadmiernej prędkości, mogły być znacznie poważniejsze, a nawet tragiczne. Dlatego naszym zdaniem jedyną karą jest bezwarunkowe więzienie. Innej opcji nie ma -wyjaśniła prokurator Jannicke Evjen Olsen dziennikowi „Adresseavisen”.

Johannes-Klaebo: Jaka kara mu grozi?

Jeżeli sąd skaże biegacza na karę więzienia, a będzie to okres od trzech tygodni do trzech miesięcy, biorąc pod uwagę, że uprawianie sportu jest zawodem Klaebo, będzie on mógł odbyć karę w obroży monitorującej.

22-letni Klaebo zdobył trzy złote medale podczas tegorocznych zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczangu i jest największym faworytem Norwegii w mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym w Seefeld, które odbędą się w dniach 19 lutego - 3 marca.

RadioZET.pl/PAP/MW

Oceń