Hannawald z uznaniem o Stochu: On może powtórzyć mój wyczyn

03.01.2018 12:57
xxx sport

Kamil Stoch wygrał dwa pierwsze konkursy 66. Turnieju Czterech Skoczni i jest na dobrej drodze do powtórzenia sukcesu Svena Hannawalda, który jako jedyny wygrał na wszystkich czterech obiektach. Niemiec przyznał, że czuje się zagrożony przez Polaka.

Sven Hannawald fot. Facebook/Sven Hannawald
Zagłosuj

Czy Kamil Stoch wygra konkurs w Innsbrucku?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Hanni" w wielkim stylu zwyciężył w TCS w sezonie 2001/2002. Niemiec był klasą samą dla siebie i w Oberstdorfie, Ga-Pa, Innsbrucku i Bischofshofen stawał na najwyższym stopniu podium. Takim wyczynem nie mógł pochwalić się nikt przed nim, nie dokonał tego także nikt po nim. W tym roku może się to zmienić, bo Kamil Stoch wygrał dwa konkursy i jego dyspozycja cały czas idzie w górę.

Z uznaniem o dwukrotnym mistrzu olimpijskich z Soczi wypowiedział się dla Eurosportu sam Hannawald.

- Kamil w obecnej formie jest w stanie powtórzyć mój wyczyn, ale ja sam wiem, jakie to jest trudne - ocenił Niemiec. - Osobiście wolałbym, żeby ta sprawa się rozstrzygnęła w Garmisch, bo chciałbym pozostać tym jedynym. Teraz trochę się obawiam, ale jeśli Kamilowi się uda, to na pewno na to zasłużył. To wybitny zawodnik - powiedział wielki rywal Adama Małysza.

Hannawald nie chce dzielić się z nikim swoim osiągnięciem i postanowił dodatkowo zmotywować rywali Stocha.

- Ze swojej strony mogę zapewnić, że temu, kto go pokona w Innsbrucku lub Bischofshofen postawię dobrego drinka albo piwo jak woli - zażartował Niemiec.

Po dwóch konkursach 66. TCS Kamil Stoch prowadzi przed Richardem Freitagiem i Dawidem Kubackim. Trzecie zawody odbędą się 4 stycznia w Innsbrucku. Dwa dni później zakończenie cyklu w Bischofshofen.

RadioZET.pl/Onet/PAP/KS

Oceń