Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Gregor Schlierenzauer, mimo kontuzji, leci na MŚ do Lahti

16.02.2017 16:20
sport

Gregor Schlierenzauer, pomimo kontuzji, znalazł się w sześcioosobowej kadrze Austrii na mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w Lahti. W drużynie jest też m.in. Andreas Kofler, który odpuścił starty w azjatyckiej części Pucharu Świata.

Gregor Schlierenzauer fot. EastNews
Zagłosuj

Czy Schlierenzauer wystartuje na MŚ w Lahti?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Na początku lutego "Schlieri" zaliczył poważny upadek w kwalifikacjach przed lotami narciarskimi w Oberstdorfie. 27-latek doznał obrażeń kolana, a po ostatnich badaniach okazało się, że ma również naciągnięty mięsień uda. Mimo to lekarze zapewniają, że jego udział w mistrzostwach świata wciąż jest możliwy.

W tej sytuacji Heinz Kuttin zdecydował się powołać do kadry na MŚ nie pięciu, a sześciu skoczków. Wśród nich znaleźli się Stefan Kraft, Manuel Fettner, Michael Hayboeck, Marcus Schiffner, Andreas Kofler i właśnie Schlierenzauer, na którego szkoleniowiec liczy przede wszystkim w perspektywie konkursu drużynowego (4 marca).

Podobnie jak w reprezentacji Polski, u Austriaków pewniaków do występu w konkursach jest trzech: wicelider klasyfikacji generalnej PŚ Kraft oraz Hayboeck i Fettner. Pozostaje zatem jedno miejsce - Schiffner jest niedoświadczony, a Kofler, po dobrym początku sezonu, stracił formę i nie pojechał do Azji, by spokojnie potrenować przed najważniejszą imprezą sezonu. "Schlieri" po powrocie prezentował się nierówno, ale jeśli będzie w pełni sił, powinien znaleźć uznanie w oczach Kuttina.

Mistrzostwa świata odbędą się w dniach 22 lutego - 5 marca. Skoczkowie rywalizować będą 25 lutego na normalnym obiekcie, a 2 marca na dużym. "Drużynówkę" zaplanowano na 4 marca.

RadioZET.pl/TVN24/KS

Oceń