Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Agnieszka Więdłocha , Maciej Stuhr
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Gregor Schlierenzauer, mimo kontuzji, leci na MŚ do Lahti

16.02.2017 16:20
xxx sport

Gregor Schlierenzauer, pomimo kontuzji, znalazł się w sześcioosobowej kadrze Austrii na mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w Lahti. W drużynie jest też m.in. Andreas Kofler, który odpuścił starty w azjatyckiej części Pucharu Świata.

Gregor Schlierenzauer fot. EastNews
Zagłosuj

Czy Schlierenzauer wystartuje na MŚ w Lahti?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Na początku lutego "Schlieri" zaliczył poważny upadek w kwalifikacjach przed lotami narciarskimi w Oberstdorfie. 27-latek doznał obrażeń kolana, a po ostatnich badaniach okazało się, że ma również naciągnięty mięsień uda. Mimo to lekarze zapewniają, że jego udział w mistrzostwach świata wciąż jest możliwy.

W tej sytuacji Heinz Kuttin zdecydował się powołać do kadry na MŚ nie pięciu, a sześciu skoczków. Wśród nich znaleźli się Stefan Kraft, Manuel Fettner, Michael Hayboeck, Marcus Schiffner, Andreas Kofler i właśnie Schlierenzauer, na którego szkoleniowiec liczy przede wszystkim w perspektywie konkursu drużynowego (4 marca).

Podobnie jak w reprezentacji Polski, u Austriaków pewniaków do występu w konkursach jest trzech: wicelider klasyfikacji generalnej PŚ Kraft oraz Hayboeck i Fettner. Pozostaje zatem jedno miejsce - Schiffner jest niedoświadczony, a Kofler, po dobrym początku sezonu, stracił formę i nie pojechał do Azji, by spokojnie potrenować przed najważniejszą imprezą sezonu. "Schlieri" po powrocie prezentował się nierówno, ale jeśli będzie w pełni sił, powinien znaleźć uznanie w oczach Kuttina.

Mistrzostwa świata odbędą się w dniach 22 lutego - 5 marca. Skoczkowie rywalizować będą 25 lutego na normalnym obiekcie, a 2 marca na dużym. "Drużynówkę" zaplanowano na 4 marca.

RadioZET.pl/TVN24/KS

Oceń