Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Finałowy skok Kamila Stocha i wielka radość polskich skoczków [WIDEO]

04.03.2017 18:51
sport

Takie obrazki chcemy oglądać jak najczęściej! Po finałowym skoku Kamila Stocha, który przypieczętował zwycięstwo polskich skoczków w konkursie drużynowym w mistrzostwach świata w Lahti, w obozie biało-czerwonych zapanowała wielka radość.

Polscy skoczkowie fot. PAP

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Polacy byli faworytami i z tej roli wywiązali się fenomenalnie. Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot i Kamil Stoch znokautowali resztę stawki, deklasując drugich Norwegów o ponad 40 punktów!

Dla polskich skoków to historyczny dzień - przez wiele lat drużynowo nie byliśmy potęgą, ale z dwóch poprzednich imprez mistrzowskich biało-czerwoni wracali z brązowymi medalami. Teraz - wreszcie - przywiozą do kraju złoto! Nic dziwnego, że po finałowym skoku Stocha w naszej ekipie zapanowała euforia.

Stefan Horgacher padł w ramiona swoich asystentów, a pozostali skoczkowie natychmiast podbiegli do dwukrotnego mistrza olimpijskiego z Soczi, by wspólnie cieszyć się z sukcesu.

To był ostatni akcent mistrzostw świata na skoczniach w Lahti. Piotr Żyła zdobył brązowy medal indywidualnego konkursu na skoczni dużej, a polska drużyna została mistrzem świata!

RadioZET.pl/KS

Oceń