Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

David Siegel przeszedł operację. Czeka go prawie rok przerwy

24.01.2019 18:11
sport

Niemiecki skoczek narciarski David Siegel, który zaliczył upadek podczas konkursu drużynowego w Zakopanem, przeszedł operację kolana. Do treningów powróci najwcześniej za osiem miesięcy.

David Siegel po operacji fot. PAP/EPA / Instagram David Siegel

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

David Siegel był bardzo mocnym punktem reprezentacji Niemiec, która w Zakopanem stanęła na najwyższym stopniu podium. Niestety nie ustał drugiego skoku na odległość 142,5 m i od razu widać było, że uraz jest bardzo poważny. 22-latek na noszach opuścił Wielką Krokiew.

Po dokładnych badaniach stwierdzono zerwanie więzadeł krzyżowych w prawym kolanie. W czwartek w Monachium skoczek przeszedł operację. Zdaniem lekarzy, wszystko przebiegło pomyślnie, ale zawodnika czeka jeszcze długa i żmudna rehabilitacja. Do treningów powróci za 8-10 miesięcy.

- Nie jest dobrze, ale już w przeszłości musiałem walczyć z kontuzjami i tym razem też się nie zniechęcę. Operacja była pierwszym krokiem na mojej drodze do powrotu. Teraz odpocznę i wkrótce rozpocznę rehabilitację - powiedział Siegel.

David Siegel był w dobrej formie

David Siegel w ostatnich tygodniach prezentował bardzo dobrą formę - zajął m.in. 5. pozycję w Predazzo - i mógł mieć nadzieję na wyjazd na mistrzostwa świata w Seefeld. Niestety jego plany pokrzyżowała kontuzja.

RadioZET.pl/skokinarciarskie.pl/KS

Oceń