Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Córka Thomasa Morgensterna zostanie skoczkiem? Już trenuje! [WIDEO]

22.02.2017 08:59
sport

Niewykluczone, że za kilka lat na skoczni narciarskiej zobaczymy... córkę Thomasa Morgensterna. 4-letnia dziewczynka już trenuje, chociaż na razie tylko w domu.

Thomas Morgenstern z córką Lilly fot. Facebook

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Austriak zakończył już karierę skoczka. Wpływ na jego decyzję miał groźny upadek, jakiemu uległ w trakcie treningu na mamuciej skoczni w Kulm. Doznał wówczas urazu głowy, płuc i miał zaniki pamięci.

- Dlaczego nie mogę się bać? Ci, co tego nie rozumieją niech wezmą narty, kombinezon i usiądą na belce. I niech dopiero wtedy się wypowiadają. Nie możesz odegnać od siebie strachu. Nie można go zastopować. Nie możesz powiedzieć, że następnego dnia rano nie będziesz się bał. To uczucie będzie z tobą zawsze, gdy o tym pomyślisz - mówił wtedy "Morgi", który odwiesił narty w wieku 27 lat.

Wygląda na to, że miłość do skoków narciarskich przejęła jego 4-letnia córka, Lilly. Morgenstern pochwalił się właśnie filmikiem, na którym dziewczynka odbija się ze stołu tak, jak to robią na rozgrzewce zawodnicy. Potem oczywiście ląduje telemarkiem.

Thomas Morgenstern był jedną z największych gwiazd w historii skoków narciarskich. Zdobył wszystkie najważniejsze trofea - jest trzykrotnym mistrzem olimpijskim, ośmiokrotnym mistrzem świata, trzykrotnym mistrzem świata w lotach (ale tylko drużynowo), raz wygrał Turniej Czterech Skoczni, a dwa razy sięgnął po Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Karierę zakończył w grudniu 2014 roku.

RadioZET.pl/Onet/KS

Oceń