Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Szwedzcy hokeiści złożą hołd zmarłemu artyście Avicii

24.04.2018 08:59
sport

Hokejowa reprezentacja Szwecji przed wyjazdem na mistrzostwa świata do Danii zagra w turnieju towarzyskim. Przed spotkaniami w Sztokholmie będzie grana wyłącznie muzyka zmarłego w piątek szwedzkiego muzyka Tima Berglinga, znanego na świecie jako Avicii.

Szwedzcy hokeiści złożą hołd Avicii fot. imago/Bildbyran/EAST NEWS

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Turniej odbędzie się w dniach 26-29 kwietnia w dwóch szwedzkich miastach, Soedertaelje i Sztokholmie oraz w Helsinkach. W rozgrywkach wezmą udział drużyny Szwecji, Rosji, Finlandii i Czech. Mistrzostwa świata odbędą się w Danii w dniach 4-20 maja.

Avicii nie żyje

28-letni Bergling został znaleziony martwy w piątek w luksusowym hotelu w Omanie. Był „muzycznym patronem” hokejowej drużyny Trzech Koron.

- Przez lata w naszej szatni rozbrzmiewała jego muzyka. Jesteśmy w szoku po wiadomości o jego śmierci i dlatego postanowimy uhonorować go podczas turnieju tak jak możemy, jego własną muzyką - powiedział Mika Zibanejad.

Urodzony w Sztokholmie w fińsko-irańskiej rodzinie 25-letni zawodnik gra obecnie w New York Rangers. Jest również producentem muzycznym, wydał dwa single i blisko znał Berglinga.

- Muzyka Avicii dodawała nam Szwedom zawsze dodatkowych sił podczas przerw, a zwłaszcza kiedy wygraliśmy MŚ juniorów w 2012 roku, pokonując w finale Rosję. Tym razem okazja jest szczególna i Tim będzie jak zawsze z nami w szatni, podczas każdej przerwy w meczach.

RadioZET.pl/PAP/KS

Oceń