Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ambitny plan Apoloniusza Tajnera. To nie udało się nawet Małyszowi!

20.04.2018 17:11
sport

Apoloniusz Tajner kandyduje do Rady Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Prezes PZN ma spore szanse na wejście do ścisłego grona FIS, ale sam na temat swojej kandydatury wypowiada się dość ostrożnie.

Apoloniusz Tajner fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Do Rady FIS wystawia się zazwyczaj prezesów związków narodowych. Widzę zatem pewne szanse, ale zobaczymy jak to się potoczy - powiedział w rozmowie z serwisem sport.onet.pl.

Rada Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS)

W przeszłości do Rady FIS kandydowali m.in. Andrzej Bachleda-Curuś w 2010 roku i Adam Małysz w 2012. W Radzie znajduje się 16 członków, wybierani są co dwa lata.

- Można powiedzieć, że jestem obyty z działaczami FIS, podobnie jak oni ze mną. Myślę, że Polska liczy się merytorycznie w narciarstwie klasycznym, a akurat teraz w Radzie FIS jest mniej przedstawicieli narciarstwa klasycznego. Dominują ci związani z narciarstwem alpejskim - zaznaczył Tajner.

Polska w ostatnich latach sezonach dominowała w Pucharze Świata w skokach narciarskich. Reprezentacja sięgnęła m.in. po złoty medal mistrzostw świata, brąz igrzysk olimpijskich i brąz mistrzostw świata w lotach. Triumfowała też w Pucharze Narodów. Mnóstwo indywidualnych tytułów zdobył też Kamil Stoch - wśród nich min. złoty medal olimpijski, Turniej Czterech Skoczni i Puchar Świata.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/Onet.pl/AN

Oceń