Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Andreas Wank zakończył karierę. Dołączy do sztabu Horngachera

11.07.2019 11:31
sport

Andreas Wank zakończył karierę skoczka narciarskiego. Niemiecki zawodnik swoją decyzję ogłosił za pośrednictwem mediów społecznościowych. 31-latek znajdzie się w sztabie Stefana Horngachera.

Andreas Wank kończy karierę fot. imago/Sven Simon/EAST NEWS

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Andreas Wank był nadzieją niemieckich skoków narciarskich. Jako młody zawodnik w 2008 roku wywalczył mistrzostwo świata juniorów w Zakopanem. Mimo to nigdy nie udało mu się wygrać konkursu Pucharu Świata. Jego największym indywidualnym sukcesem jest zwycięstwo w klasyfikacji generalnej w cyklu Letniego Grand Prix w 2012 roku.

Letnie skoki narciarskie 2019/20 - TERMINARZ. Kiedy rusza letni sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich?

Podczas igrzysk olimpijskich w Soczi w 2014 roku razem z resztą niemieckiej drużyny zdobył złoty medal. Ponadto na jego koncie znajdują się też: srebro z igrzysk w Vancouver oraz złote krążki z mistrzostw świata w Val di Fiemme i MŚ w lotach w Vikersund. Wszystkie zdobył w konkursach drużynowych.

Bilety na letnie Grand Prix w Wiśle 2019: jak i gdzie kupić? [CENA]

- To dzień, w którym kończę karierę sportową. Ukończyłem staż w akademii DSV i teraz skorzystam z okazji, aby wzmocnić zespół trenerski naszego nowego trenera Stefana Horngachera. Miałem wiele doświadczeń jako skoczek: dobrych, jak i mniej dobrych i teraz chcę je przekazać – napisał Wank na Instagramie.

Letnie Grand Prix Wisła 2019: transmisja. Kiedy odbędą się zawody? Gdzie oglądać online? [DATA, BILETY]

Andreas Wank próbował odbudować swoją formę w Pucharze Kontynentalnym. Po kilku próbach postanowił zakończyć przygodę ze skokami. Niemiec ostatni raz zasiądzie na belce podczas letnich zawodów w Hinterzarten, które odbędą się 27 lipca.

RadioZET.pl/sport.tvp.pl/MW

Oceń