Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Czołowy norweski skoczek ogłosił zakończenie kariery

08.03.2019 18:11
sport

Norweski skoczek narciarski Andreas Stjernen zdecydował się zakończyć karierę po ostatnim konkursie turnieju Raw Air w Vikersund. - Nawet gdybym wygrał to i tak połamię narty i pobiegnę z radością do domu - powiedział.

Andreas Stjernen fot. AP/EAST NEWS

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Nie mam już takiej motywacji, aby dawać z siebie codziennie wszystko, na treningu i na zawodach, a skoczek przy takim podejściu psychicznym nie ma już czego szukać na skoczni - powiedział Norweg na antenie telewizji NRK.

Andreas Stjernen kończy karierę

Dodał, że decyzja nie przyszła nagle tylko dojrzewała już od ponad roku, a od kilku miesięcy stawała się coraz bardziej konkretna. - Zacząłem bardzo poważnie myśleć o definitywnym końcu kariery w lecie, kiedy trenowałem na igelicie. Pewnego dnia było 30 stopni ciepła i zadałem sobie pytanie, co ja robię w tym stroju, kasku i z nartami na nogach - wspominał.

Norweg wyjaśnił też, że może wycofać się z turnieju przed jego zakończeniem: - Jeżeli nie wyjdą mi skoki w Oslo i później w Lillehammer, to być może zdejmę narty na zawsze już po drugim konkursie. Nie mam już takiej iskry jak kiedyś, aby dalej walczyć. Kiedyś następuje przecież koniec.

30-letni Stjernen zdobył złoty medal olimpijski w konkursie drużynowym w Pjongczangu oraz również drużynowo złoty medal mistrzostw świata w lotach narciarskich w ubiegłym roku w Oberstdorfie. Ponadto ma na swoim koncie dwa medale mistrzostw świata, srebrny i brązowy.

RadioZET.pl/PAP/AN

Oceń