Mistrz olimpijski w skokach narciarskich myśli o zakończeniu kariery

03.03.2018 11:05
xxx sport

Norweg Andreas Stjernen, drużynowy mistrz olimpijski w skokach narciarskich z Pjongczangu i drużynowy złoty medalista mistrzostw świata w lotach z Oberstdorfu myśli o zakończeniu kariery. - Zaczynam odczuwać, że rodzina jest ważniejsza niż sport - wyjaśnił.

Andreas Stjernen, Daniel Andre Tande, Simon Ammann fot. AP EAST NEWS

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

29-letni Stjernen powiedział, że konkurs w Planicy kończący sezon może być jego ostatnim w karierze.

- Po zakończeniu sezonu zamierzam wziąć kilka tygodni wolnego, przedyskutować tę sprawę z bliskimi mi osobami, a także spędzić część czasu zupełnie samotnie, aby porozmawiać sam ze sobą. Później podejmę ostateczną decyzję. Szanse na dalszy ciąg oceniam na 50 procent - powiedział skoczek w rozmowie z kanałem norweskiej telewizji NRK.

Zagłosuj

Czy to nie za wcześnie na zakończenie kariery?

Trener Norwegów Alexander Stoeckl nie wypowiedział się jeszcze na temat planów Stjernena, lecz drugi trener Magnus Brevig przyznał, że wiadomość jest dużym zaskoczeniem.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

- Będziemy chcieli go go zatrzymać za wszelka cenę. Mamy już dla niego plan indywidualnych treningów, aby spędzał więcej czasu z rodziną i mniej na zgrupowaniach. Andreas jest bardzo ważnym członkiem złotej drużyny i nie wypuścimy go tak łatwo - podkreślił.

RadioZET.pl/PAP/MW

Oceń