Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Adam Małysz wściekły! Oberwało się polskiemu skoczkowi

04.02.2017 13:09
sport

Sobotni konkurs drużynowy mistrzostw świata juniorów w narciarstwie klasycznym w amerykańskim Park City mocno rozczarował Adama Małysza. Gorzkie słowa popłynęły w stronę młodego skoczka Dominika Kastelika, który w swojej drugiej próbie upadł i pozbawił Polaków szans na medal.

Adam Małysz fot. East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Sobotnia rywalizacja na normalnej skoczni olimpijskiej w amerykańskim Park City uważana była za dużą szansę na zdobycie pierwszego medalu dla skoczków na juniorskim turnieju. Po pierwszej serii na dwóch pierwszych miejscach z dużą przewagą plasowali się Słoweńcy oraz Niemcy. Walka o brąz stoczyć miała się między trzecią Japonią a czwartą Polską.

Najlepszy wśród biało-czerwonych w pierwszej odsłonie rywalizacji okazał się właśnie Kastelik, lecz jego druga próba skończyła się upadkiem, co w ostatecznym rozrachunku zepchnęło naszą drużynę na piąte miejsce.

Sytuację Dominika Kastelika na swoim profilu w mediach społecznościowych w bardzo dosadny sposób skomentował Małysz: Szkoda mi trzech chłopaków. Trzech, bo kolega Kastelik lekceważy sobie resztę ekipy. Chłopak ma talent, a robi wszystko, by spierniczyć sobie karierę. Było już wielu takich utalentowanych skoczków, którzy przekreślili sobie przyszłość w tym sporcie. Ale jak myśli się o wszystkim wokół tylko nie o tym, co ważne dla skoczka... Jestem bardzo zdenerwowany i pełen negatywnych emocji więc może na tym zakończę.

RadioZET.pl/DG

Oceń