Aleksander Zniszczoł wywalczył dodatkowe miejsce dla Polski na Turniej Czterech Skoczni

16.12.2018 10:17

Aleksander Zniszczoł w sobotę był drugi, a w niedzielę dziewiąty w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Kuusamo, dzięki czemu wywalczył dodatkowe, siódme miejsce dla Polski na 67. Turniej Czterech Skoczni. W klasyfikacji generalnej 24-latek spadł z 2. na 3. miejsce.

Aleksander Zniszczoł fot. Mateusz Jagielski/East News

Zawody wygrał, podobnie jak 24 godziny wcześniej, Norweg Robin Pedersen i to on objął prowadzenie w cyklu. Drugi jest Marius Lindvik, który został włączony do seniorskiej kadry i nie przyjechał do Kuusamo, a trzeci, ze stratą jednego punktu Zniszczoł.

W niedzielę najlepiej z biało-czerwonych spisał się Paweł Wąsek, który uplasował się na 6. pozycji. To jednak na Zniszczole spoczywało największe wyzwanie - musiał zająć co najmniej 12. miejsce, aby zagwarantować reprezentacji Polski siódme miejsce na Turniej Czterech Skoczni. I to się udało dzięki 9. lokacie. Tuż za jego plecami był Klemens Murańka.

67. TCS: Zniszczoł w kadrze A?

Niewykluczone, że to właśnie dobrze spisujący się w Pucharze Kontynentalnym Zniszczoł zostanie włączony do kadry A na niemiecko-austriacki turniej. Aktualnie jest w niej sześciu skoczków: Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Maciej Kot i Jakub Wolny.

67. TCS rozpocznie się 30 grudnia w niemieckim Oberstdorfie. Tytułu będzie bronił Kamil Stoch.