Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

44-letni Noriaki Kasai celuje w olimpijskie złoto

31.03.2017 15:20
sport

Noriaki Kasai nie zamierza oddawać pola młodszym i na każdym kroku podkreśla, że skakanie na nartach wciąż sprawia mu radość. Japończyk przyznał, że w jego bogatej kolekcji brakuje złotego medalu olimpijskiego. O ten chce powalczyć w Pjongczang.

Kamil Stoch i Noriaki Kasai fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Zagłosuj

Czy Noriaki Kasai zdobędzie złoty medal ZIO w Pjongczang?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Kasai rozpoczynał skakanie pod koniec lat... 80., kiedy wielu spośród jego obecnych rywali nie było jeszcze w planach, a inni, jak Primoż Peterka, Sven Hannawald czy Adam Małysz, choć są młodsi, dawno już pokończyli kariery. 44-letni dziś Japończyk wciąż imponuje formą - w Vikersund poprawił własny rekord życiowy w długości lotu (241,5 m), a w Planicy stanął na podium.

W bogatej kolekcji trofeów ma m.in. trzy krążki z igrzysk olimpijskich - po pierwszy z nich sięgnął jeszcze w XX wieku (!), kiedy zajął 2. miejsce na dużej skoczni w Lillehammer w 1994 roku. Na kolejne medale czekał 20 lat - w Soczi zdobył srebro i brąz. Za niespełna rok, w Pjongczang, marzy mu się ten najcenniejszy.

- Mam w swoim dorobku srebro i brąz igrzysk olimpijskich. Teraz chcę powalczyć o złoto - powiedział Japończyk.

Aby osiągnąć ten cel, Kasai chce zmienić przygotowania do sezonu i... ograniczyć liczbę wywiadów.

- W ostatnich dwóch, trzech latach nie trenowałem zbyt wiele. Teraz chcę zredukować liczbę wywiadów i wizyt w telewizji. Nie mam już tyle sił co kiedyś, ale chcę ponownie odbudować pewność siebie - ocenił Japończyk. Pytanie tylko, czy zmiana przyzwyczajeń wyjdzie mu na dobre, skoro w minionym już sezonie i tak radził sobie świetnie.

RadioZET.pl/TVP Sport/KS

Oceń