Zamknij

Mistrz UFC na wolności. Strzelił w mężczyznę, który miał molestować jego córkę

10.11.2022 11:09

Cain Velasquez, były mistrz wagi ciężkiej federacji UFC oskarżony o próbę zabójstwa, opuścił areszt po wpłaceniu miliona dolarów kaucji. Amerykański zawodnik trafił do więzienia po tym, jak chciał zastrzelić 43-letniego mężczyznę, który miał molestować jego nieletnią córkę.

Cain Velasquez na wolności. Strzelił do mężczyzny, który miał molestować jego córkę
fot. POOL Bay Area News Group/Associated Press/East News

Cain Velasquez po wyjściu z aresztu, w którym przebywał od 8 miesięcy, trafił do aresztu domowego. Mieszkanie może opuścić jedynie w wyznaczonych przez sędziego celach, wśród których jest m.in. odwiedzenie kliniki zajmującej się urazami/schorzeniami mózgu, a także uczestnictwo w konsultacjach dla rodziców dzieci, które zostały wykorzystane seksualnie.

O wypuszczenie Velasqueza z aresztu przed długi czas apelowali m.in. czołowi zawodnicy UFC i działacze tej federacji, w tym jej założyciel Dana White. Sędzia Brown, który zajmował się sprawą byłego mistrza UFC nie zgodził się, by Velasquez wyszedł na wolność po wpłaceniu kaucji. - Jego zachowanie było zbyt nieostrożne, a zagrożenie w związku z wypuszczeniem go na wolność zbyt duże – stwierdził.
Velasquez został aresztowany 28 lutego. Oskarżono go o usiłowanie zabójstwa 43-letniego Harry’ego Goularte, który miał wielokrotnie - nawet 100 razy - molestować córkę zawodnika UFC. Amerykanin śledził ciężarówkę Goularte’a, doprowadził do zderzenia z nią, a potem kilkakrotnie strzelił w kierunku 43-latka, raniąc jedynie siedzącego obok ojczyma mężczyzny. W samochodzie miała być też matka Goularte'a. 

Dana White i Khabib Nurmagomedov w obronie Velasqueza

Sędzia Brown, który prowadzi sprawę Velasqueza, powiedział, że „zarzuty wobec zawodnika są związane z wyjątkową lekkomyślnością wobec ludzkiego życia”. - Zderzenie się z samochodem w środku dnia, gdy inni ludzie prowadzą auta, a potem strzelanie w innych jest wyjątkowo lekkomyślne. Każdy mógł zginąć w tej sytuacji. Sędzia musi brać to pod uwagę. Wypuszczanie Velasqueza za kaucją sprawiłoby, że ryzyko jest zbyt duże - uważał Brown.

Sędzia podkreślił te z, że do sądu wpłynęło 37 listów napisanych w obronie Velasqueza. Pismo wysłał m.in. szef UFC Dana White, zawodnik tej federacji Kamaru Usman, najlepszy zawodnik w historii UFC – Khabib Nurmagomedov i gwiazda WWE Rey Mysterio.
Adwokatem Velasqueza jest Mark Geragos, który bronił m.in. Michaela Jacksona, Chrisa Browna i Colina Kaepernicka. W rozmowie z mediami przypomniał on, że Goularte został wypuszczony z aresztu bez kaucji. - „Czy jest ktoś, kto uważa, że skandaliczne jest, iż nie skonsultowano się z ojcem, kiedy wypuścili sprawcę molestowania na wolność za kaucją zero dolarów, a mimo to trzymają Caina za kaucją?” – spytał Geragos i dodał: dlatego ludzie są zniesmaczeni – i słusznie – systemem sądownictwa.

Zarzuty wobec Caina Velasqueza

Velasquez usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa, postrzelenia kierowcy pojazdu, napaści z bronią w ręku, napaści ze śmiertelnym narzędziem, strzelanie z broni w miejscu publicznym i noszenia broni z zamiarem popełnienia przestępstwa. Jeśli zawodnik UFC zostanie skazany, może usłyszeć wyrok od 20 lat więzienia do dożywocia.

RadioZET.pl/mymma.pl/PAB