Zamknij

Parnasse nie pozostawił wątpliwości. Francuz nowym mistrzem wagi lekkiej

12.11.2022 23:41

W walce wieczoru KSW 76 Salahdine Parnasse pokonał Sebastiana Rajewskiego i stał się tymczasowym mistrzem wagi lekkiej. Dla Francuza jest to już dziewiąta wygrana w organizacji.

Salahdine Parnasse
fot. KAROLINA MISZTAL/REPORTER/EAST NEWS

Na początku pojedynku obaj zawodnicy starali się wybadać siebie nawzajem i raczej unikali wymiany ciosów. Obraz zmienił się nieco w drugiej rundzie, gdzie inicjatywę zaczął przejmować Parnasse. Francuz obalił Rajewskiego i mocnymi uderzeniami na głowę starał się zakończyć pojedynek. Sędzia Jarosz był bliski przerwania starcia, jednak jakimś cudem Polakowi udało się wrócić do stójki i przetrwać napór.

Ciosy Parnasse'a z drugiej rundy okazały się na tyle mocne, że na trzecią Rajewski wyszedł już z mocno podbitym lewym okiem, co skutecznie przeszkadzało mu w realizowaniu planu na ten pojedynek. Mistrz wagi piórkowej z kolei konsekwentnie punktował rywala, poprzez chociażby obalenia przy siatce.

Parnasse podwójnym mistrzem KSW

Ostateczne rozstrzygnięcie przyniosła czwarta runda, w której Parnasse ponownie obalił swojego przeciwnika. 24-latek tym razem nie pozwolił swojemu rywalowi na powrót do stójki. Po dłuższym parterze przy siatce Parnasse'owi udało się zapiąć duszenie zza pleców, po którym Rajewski zmuszony był odklepać.

Wygrana Parnasse'a oznacza, że stał się on najmłodszym podwójnym mistrzem w organizacji KSW. Należy jednak zaznaczyć, że pas wagi lekkiej jest tylko tymczasowy.

RadioZET.pl