Zamknij

Nie żyje polska gwiazda KSW. Zmarł w wieku zaledwie 36 lat

18.11.2022 13:21

Rafał Moks nie żyje. Zawodnik MMA, który przez lata związany był z kontraktem z KSW, zmarł w wieku zaledwie 36 lat. W tym roku miał wrócić do klatki.

Rafał Moks
fot. Tomasz Bolt/Polska Press/East News

"Dochodzą dramatyczne informacje ze Szczecina. Rafał Moks nie żyje... Zdecydowanie za wcześnie" - przekazał na Twitterze Maciej Turski z Kanału sportowego. Informację o śmierci 36-latka potwierdza też wielu innych dziennikarzy związanych z MMA. Jak przekazał portal mma.pl, w ostatnim czasie pojawiło się mnóstwo informacji, jakoby Moks jeszcze w tym roku miał wrócić do klatki. Spekulowano, że może zmierzyć się z Kacprem Koziorzębskim w KSW.

Rafał Moks nie żyje. Zawodnik KSW miał 36 lat

Moks dla Konfrontacji Sztuk Walki stoczył osiem pojedynków, z czego cztery wygrał. Ostatni raz walczył w 2016 roku na gali KSW 35: Khalidov versus Karaoglu. Wygrał z Robertem Radomskim przez niejednogłośną decyzję sędziów. Jego łączny bilans w MMA wynosił 11 zwycięstw i 8 porażek. W trakcie swojej kariery mierzył się z wieloma znanymi zawodnikami. W 2011 roku jego rywalem był Aslambek Saidov, a w 2012 Borys Mańkowski. Moks oba te pojedynki przegrał. Zwyciężał natomiast w walkach m.in. z Marcinem Naruszczką czy Danielem Acacio.

RadioZET.pl