Zamknij

Zwycięski powrót Błachowicza. Polak powalczy o mistrzowski pas UFC

Maciej Walasek
15.05.2022 07:19
Jan Błachowicz
fot. Sean M. Haffey/Getty AFP/East News

Jan Błachowicz pokonał Aleksandara Rakicia na gali UFC w Las Vegas. W trzeciej rundzie Austriak serbskiego pochodzenia doznał kontuzji prawej nogi, co uniemożliwiło mu kontynuowanie walki. Dzięki rozstrzygnięciu starcia na korzyść Polaka "Cieszyński Książę" będzie mógł powalczyć o mistrzowski pas UFC.

Walka Jana Błachowicza z Aleksandarem Rakiciem była niezwykle wyrównana, zwłaszcza w pierwszej rundzie, która odbywała się głównie w stójce. "Cieszyński Książę" zasypał rywala serią ciosów na wątrobę, ale i Rakić nie pozostawał dłużny i próbował osłabić 39-latka.

Tuż na początku kolejnej części Aleksandar Rakić natychmiast ruszył do ofensywy, próbując obalać Błachowicza. Były mistrz wagi półciężkiej UFC został sprowadzony do parteru, a przewaga jego przeciwnika rosła.

Jan Błachowicz pokonał Rakicia w UFC

Jednak w trzeciej rundzie los się odwrócił. W czasie walki Rakić odniósł kontuzję prawej nogi, co uniemożliwiło mu kontynuowanie walki. Wobec tego Jan Błachowicz wygrał z Aleksandarem Rakiciem przez TKO, zaliczając swój 29. triumf w UFC.

Dzięki zwycięstwu Błachowicz może znów powalczyć z Gloverem Teixeirą i odzyskać mistrzowski pas w wadze półciężkiej. W czerwcu Brazylijczyk zmierzy się z Jirim Prochazką. Jednocześnie 39-latek może ponownie wejść do klatki z Aleksandarem Rakiciem, kiedy ten wyleczy kontuzję.

RadioZET.pl