Żona Andrzeja Gołoty: Mąż posiada ponadprzeciętną inteligencję

Andreas Nicolaides
13.09.2018 12:01
Andrzej Gołota, Mariola Gołota
fot. MAREK BARCZYNSKI/East News

Żona Andrzeja Gołoty emocjonalnie zareagowała na pytanie jednego z internautów na temat rzekomego kalectwa jej męża, które pojawiło się w materiale Andrzeja Kostyry, dziennikarza "Super Expressu". Przyznała, że Andrzej jest w bardzo dobrej kondycji zdrowotnej i ma ponadprzeciętną inteligencję.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Co Pan sądzi o kalectwie Gołoty (chodzi o jego mowę)? Czy trenerzy nie powinni zakończyć jego kariery szybciej? Oduczyć go przyjmowania tak wielu ciosów na głowę?  - zapytał Kostyrę jeden z jego internautów. Dziennikarz odpowiedział, że Gołota problemy z mówieniem miał od początku kariery i licznie przyjęte w trakcie kariery ciosy nie miały na to większego wpływu. Jego wypowiedź uzupełniła Mariola Gołota w emocjonalnym wpisie na swoim profilu na Facebooku.

- Czuje się nieco zażenowana, ale być może moja odpowiedź zakończy plotki oraz gdybania... Po zakończeniu kariery pięściarskiej mąż przeszedł wyczerpujące testy medyczne, w tym fizyczne jak i neuropsychologiczne. Testy te miały na celu ustalić tak zwaną baseline health assessment przy zmianie trybu życia z wyczynowo/sportowego na spokojniejszy. W sensie fizycznym Andrzeja zdrowie jest idealne. Rezultaty testów neuropsychologicznych mnie nie zdziwiły, jednakże mogą zdziwić tych, którzy łączą wadę wymowy - tzn. zacinanie się od dziecka - z kalectwem lub brakiem inteligencji. Według jednego z wielu testów przeprowadzonych przez bardzo cenioną Panią Doktor Profesor neuropsychologii w Chicago, Andrzej posiada ponadprzeciętną inteligencję. Czy zatem nie jest tak, że głupi mądrego nigdy nie zrozumie? I jaki jest iloraz inteligencji pytających? - napisała żona Andrzeja Gołoty.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/AN