Zamknij

Zawodnicy bez rąk walczyli na polskiej gali: "Szacunek panowie" [WIDEO]

11.06.2022 15:59
Walka zawodników bez rąk
fot. Twitter/screen

Na gali SCF 2 w Kępnie doszło do walki pomiędzy dwoma zawodnikami bez rąk. Starcie na kopnięcia wygrał Bartosz Klimek. Zobacz wideo z najlepszymi fragmentami z tej walki.

"Naprzeciw siebie staną zawodnicy, którzy są sportowcami z krwi i kości. Są to osoby będące motywacją, inspiracją i wzorem dla innych, którzy są najlepszym przykładem pokonywania własnych słabości, przełamywania barier, realizacji własnych marzeń i dokonywania niemożliwego… Przemek i Bartek trenują bowiem sporty walki, nie mając rąk…" - tak organizacja SCF zapowiadała pojedynek Bartosza Klimka z Przemysławem Wieczorkiem, do którego doszło na gali SCF 2 w Kępnie.

Wieczorek stracił ręce w wyniku wypadku kolejowego w wieku 20 lat. Na co dzień jest zawodnikiem parataeknwondo. Klimek z kolei stracił górne kończyny, gdy miał zaledwie siedem lat. Ich starcie zakontraktowano na trzy trzyminutowe rundy.

Walka zawodników bez rąk na SCF 2 [WIDEO]

Chociaż walka wzbudziła kontrowersje, to zarówno zawodnicy, jak i organizatorzy, w tym właściciel SCF Grzegorz Szulakowski, bronili swojego wyboru. "Ta walka potwierdziła, że mamy do czynienia z prawdziwymi sportowcami - nasze zdanie na temat tej walki i zawodników pozostaje niezmienne i będziemy go bronić, a reakcja publiczności utwierdziła nas tylko, że postąpiliśmy słusznie. Panowie mega szacunek" - napisano na profilu SCF na Facebooku.

Pojedynek "na kopy" wygrał Bartosz Klimek poprzez jednogłośną decyzję sędziów. "I mamy pierwszą wygraną" - ogłosił na Facebooku dumny zwycięzca.

RadioZET.pl/mma.pl/SCF Facebook