Zamknij

Khalidov zmierzy się z mistrzem KSW? To byłby absolutny hit!

Andreas Nicolaides
09.07.2019 10:44
Khalidov - Askham
fot. Facebook/Scott Askham

Mamed Khalidov wraca z emerytury i być może jeszcze w tym roku zobaczymy go w klatce z KSW. Z kim się zmierzy? Wyzwanie rzucił mu aktualny mistrz federacji i jeden z najlepszych jej zawodników.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Kto wygrałby walkę?

Liczba głosów:

Mamed Khalidov w poniedziałek rano poinformował, że znów powalczy w klatce. Po kilku godzinach gotowość do starcia z nim wyraził aktualny mistrz kategorii średniej - Scott Askham.

- To będzie przyjemność powitać go po jego powrocie do klatki! Zobaczymy, czy do tego dojdzie! - napisał na swoim profilu na Facebooku.

Khalidov - Askham: od dawna wyczekiwana walka

Anglik rzucił wyzwanie Mamedowi już wcześniej, jeszcze zanim ten ogłosił swój powrót. Tuż po zwycięskim pojedynku na KSW 49 z z Michałem Materlą i zdobyciu mistrzowskiego pasa mówił, że "teraz chce Khalidova". Jego marzenie o walce z legendą KSW niebawem może się spełnić.

Scott Askham stoczył na KSW trzy walki i wszystkie wygrał. Jest mistrzem kategorii średniej, w której Mamed królował, zanim, w lipcu 2018 roku, zdecydował się zwakować pas.

Najbliższa gala - KSW 50 odbędzie się 14 września w Londynie. Trudno przypuszczać jednak, aby już na niej doszło do walki Askham - Khalidov. Głównie ze względu na Anglika, który w ostatnim pojedynku z Materlą złamał rękę. Z drugiej strony do gali pozostaje jeszcze sporo czasu, a Askham wrócił już do treningów.

RadioZET.pl/AN