Znany rosyjski trener MMA aresztowany. Miał zorganizować zabójstwo

28.05.2020 13:23
Władimir Osija
fot. Instagram/golden_team_fight_club/screen

Władimir Osija aresztowany. Jeden z najbardziej utytułowanych trenerów MMA w Rosji został oskarżony o zorganizowanie zabójstwa Nikołaja Lenowa, kierownika jednego z centrów handlowych w Moskwie.

O aresztowaniu Władimira Osiji w jego własnym domu jako pierwszy doniósł portal rt.com. Ogłoszony w 2016 roku przez Rosyjski Związek MMA najlepszy trener w kraju został zatrzymany pod zarzutem organizacji strzelaniny, w wyniku której zginął Nikołaj Lenow, kierownik jednego z centrów handlowych w Moskwie.

Do rzekomego zabójstwa Lenowa doszło niedługo po mistrzostwach świata w amatorskim MMA w 2019 roku w Bahrajne. Wówczas reprezentacja Rosji, prowadzona przez 35-letniego szkoleniowca, zdobyła aż 19 medali.

Zobacz także

Władimir Osija aresztowany. Znany trener MMA miał zorganizować zabójstwo

Co więcej, tuż po aresztowaniu Osiji, funkcjonariusze policji odkryli przy jego kamienicy pozostawioną, dwukilogramową paczkę kokainy.

Sprawa zatrzymania słynnego rosyjskiego trenera wzbudziła wielkie emocje w krajowych mediach. Uspokajać wzburzonych starał się Kamil Gadzijew, szef organizacji Fight Nights

- Aresztowanie pod zarzutem, a udowodnienie winy to dwie różne sprawy. Mówienie o jego winie jest przedwczesne. Jeśli wszystko okaże się prawdą, to będzie to bardzo smutna sprawa nie tylko dla mnie, ale także dla całej sceny MMA w Rosji - przyznał Gadzijew w rozmowie ze "Sports 24".

Do obecnych podopiecznych Władimira Osiji należy m.in. Magomed Ismaiłow, znany z walk dla czołowych organizacji MMA w Europie: M-1 Global, ACA czy Fight Nights Global.

Zobacz także

RadioZET.pl/rt.com, Sports 24

Posłuchaj podcastu