Zamknij

Walka Wilder vs Fury 3 przełożona: "Gdzie mieliby trenować?"

25.03.2020 11:14
Walka Wilder vs Fury 3 przełożona
fot. Bradley Collyer/Press Association/East News

Nie odbędzie się zaplanowana na 18 lipca w Las Vegas trzecia walka między mistrzem świata WBC Brytyjczykiem Tysonem Furym i Amerykaninem Deontayem Wilderem. Do pojedynku tych bokserów dojdzie najwcześniej w październiku.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Wszyscy muszą cofnąć się o krok, boks nie jest wyjątkiem. Walka Fury vs Wilder może się odbyć dopiero na początku października – stwierdził znany promotor Bob Arum, szef grupy Top Rank.

Zaznaczył, że z powodu pandemii koronawirusa nie można było zagwarantować, że do potyczki dojdzie 18 lipca.

- Gdzie mieliby trenować? Jak moglibyśmy sprzedawać bilety? To nie miało sensu - powiedział.

Arum dodał, że absurdem byłoby twierdzenie, że walka będzie miała miejsce latem w Las Vegas, gdy tymczasem Brytyjczycy nie mogliby nawet dotrzeć na miejsce rywalizacji.

Historia walk Wilder vs Fury

Dwa wcześniejsze starcia Fury’ego z Wilderem były bardzo dobrą reklamą boksu w wadze ciężkiej. W grudniu 2018 roku ich pierwsza walka zakończyła się remisem, co sprawiło, że Wilder zachował pas mistrzowski. W niedawnym rewanżu lepszy był Anglik, który zwyciężył przed czasem (w siódmej rundzie) i sięgnął po pas WBC.

W zawodowej karierze Fury wygrał 30 walk, w tym 21 przed czasem i jedną zremisował. Wilder ma na koncie 42 zwycięstwa (41 KO) oraz porażkę i remis.

RadioZET.pl/PAP