Zamknij

Jaś Kapela stoczy walkę na MMA-VIP. Mamy komentarz Marcina Najmana

15.07.2021 11:03
Kapela vs Kossakowski na MMA-VIP
fot. Damian KLAMKA/East News

Jaś Kapela i Ziemowit Kossakowski jesienią najprawdopodobniej spotkają się w klatce. Były dziennikarz TVP Info i publicysta "Krytyki Politycznej" mają stoczyć walkę na gali MMA-VIP, organizowanej przez Marcina Najmana.

Jako pierwszy o możliwej walce Kapela vs Kossakowski poinformował portal wirtualnemedia.pl. Udało nam się potwierdzić te doniesienia. Organizatorzy gali MMA-VIP faktycznie prowadzą zaawansowane rozmowy w sprawie zakontraktowania pojedynku. Marcin Najman póki co wstrzymuje się jednak od konkretnych deklaracji.

Nie potwierdzam, ale też nie zaprzeczam

powiedział Marcin Najman dla RadioZET.pl

Jeśli negocjacje zakończą się powodzeniem, walkę Kapela vs Kossakowski zobaczymy najprawdopodobniej na gali MMA-VIP 3, która ma odbyć się na jesieni tego roku.

Jaś Kapela kontra Ziemowit Kossakowski

Kapela zyskał dużą rozpoznawalność dzięki występowi w programie "HEJT PARK" na Kanale Sportowym, gdzie wraz z Krzysztofem Stanowskim rozmawiał na temat wprowadzenia ustawy reprograficznej. Portal wirtualnemedia.pl opisuje go jako pisarza, poetę i publicystę o lewicowych przekonaniach. Kossakowski to z kolei dziennikarz, współpracujący w przeszłości z TVP Info.

Obaj panowie od kilku dni toczą między sobą dyskusję w mediach społecznościowych i to w ostrych słowach. Kossakowski opublikował nawet treści ich prywatnych rozmów. - Dostaniesz wpier**l od cherlawego lewaka - pisał do niego Kapela. W odpowiedzi Kossakowski apelował, by jego rywal tylko "nie zaćpał się przed walką".

Fakt, że Kossakowski i Kapela prowadzą zaawansowane rozmowy ws. walki na gali MMA-VIP, potwierdza wpis na Twitterze tego pierwszego, który zdradza nawet szczegóły pojedynku: "Walka odbędzie się w Warszawie na przełomie września/października. Będzie to pierwsza w historii polityczna walka MMA w oktagonie. Ostro poleje się krew. Prawica vs lewica. Prawdziwa wojna na pięści. Bez miękkiej gry. Jaś Kapela, szykuj się na 3 rundy i nie zaćpaj się tylko".