Zamknij

Walka Głowacki vs Briedis jednak tylko o jeden pas. Niezrozumiała decyzja WBC

Krzysztof Sobczak
15.06.2019 11:30
Krzysztof Głowacki vs Mairis Briedis
fot. Xinhua News/East News

Stawką walki Krzysztof Głowacki vs Mairis Briedis miały być dwa pasy federacji WBO i WBC w wadze junior ciężkiej, ale ta druga w ostatniej chwili wycofała się z ustaleń. Wszystko przez niezrozumiały konflikt z organizatorem World Boxing Super Series.

Zagłosuj

Kto wygra walkę?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

"WBC wycofuje się z sankcjonowania walki Briedis - Głowacki. Organizatorzy turnieju WBSS nie dostosowali się do zasad i przepisów federacji WBC. Zdecydowanie potępiamy dyskryminację i nadużywanie władzy skierowane przeciwko naszej instytucji. WBC zastanowi się nad dalszą współpracą z WBSS" - napisał w oświadczeniu szef World Boxing Council (WBC) Mauricio Sulaiman.

W środowisku zawrzało, bo nie wiadomo do końca, co stoi za taką decyzją. Pojawiła się teoria, że WBC nie dogadało się z WBSS w kwestiach finansowych.

Walka Głowacki vs Briedis w półfinale WBSS

Przypomnijmy, że federacja WBC nie posiada aktualnie mistrza w wadze junior cieżkiej. Do niedawna pas posiadał Ołeksandr Usyk, ale zwakował go i przeszedł do kategorii ciężkiej.

Walka Głowacki vs Briedis odbędzie się w sobotę w Rydze. Polak będzie w niej broniłpasa federacji WBO. Zwycięzca otrzyma milion dolarów i awansuje do finału WBSS.

RadioZET.pl/boxing.pl/WP Sportowe Fakty/KS