Zamknij

Jan Błachowicz: Walka mistrza przełożona. Zawodnik podał powód

Maciej Walasek
11.06.2021 19:16
Jan Błachowicz
fot. TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

Jan Błachowicz na początku września miał bronić mistrzowskiego pasa w wadze półciężkiej na gali UFC. Na piątkowej konferencji prasowej cieszynianin ujawnił, że pojedynek został przełożony. Na tę chwilę nie znamy jeszcze nowego terminu walki.

Jan Błachowicz na początku września miał walczyć z Gloverem Teixeirą na gali UFC 266. To miała być druga walka, w której Polak broniłby mistrzowskiego pasa federacji.  Jak się okazało, pojedynek został przełożony z powodu przeniesienia innej gali.

- Ze względu na pandemię inna gala została przeniesiona na termin mojej walki. Dlatego ta z moim udziałem odbędzie się troszkę później - powiedział Błachowicz podczas piątkowej konferencji prasowej.

Jak przekonywał 38-latek, zmiana nie komplikuje jego przygotowań. Jest w treningu cały czas, a zajęcia pod kątem najbliższej walki miały ruszyć w poniedziałek. Wobec zaistniałej sytuacji stanie się to później.

Jan Błachowicz: Walka z Teixeirą przeniesiona

Bilans walki 41-letniego Teixeiry to 32 zwycięstwa i siedem porażek. Pas mistrzowski bez powodzenia próbował zdobyć już w 2014 roku. W kolejnych latach walczył ze zmiennym szczęściem, ale od 2019 roku może się pochwalić serią pięciu wygranych, z czego cztery pojedynki rozstrzygnął przed czasem.

W Ultimate Fighting Championship Jan Błachowicz (28-8) występuje od 2014 roku. 27 września 2020 na gali UFC 253 w Abu Zabi zdobył wakujący tytuł mistrza federacji UFC w kategorii półciężkiej. Pokonał wówczas Amerykanina Dominicka Reyesa przez TKO w drugiej rundzie.

6 marca tego roku na gali UFC 259 w Las Vegas Polak obronił pas wygrywając jednogłośnie na punkty z niepokonanym do tamtego momentu mistrzem wagi średniej Nigeryjczykiem Israelem Adesanyą.

RadioZET.pl/PAP